Przewodnik po paletach drewnianych

2 stycznia 2020

Rodzajów palet drewnianych może być całkiem sporo – tak jak i ich stanu technicznego. Warto jednak szukać najlepszych palet euro, dostępnych w bardzo dobrych cenach w ofercie dobrego punktu skupu i sprzedaży palet w Warszawie.

Palety drewniane w Warszawie w najbardziej atrakcyjnych cenach znajdziemy w dobrym punkcie ich skupu oraz sprzedaży. To nic, że dostępne tam palety są używane. Do sprzedaży dopuszczane są wyłącznie palety w bardzo dobrym stanie lub te naprawione z certyfikowanym gwoździem. Czy warto więc przepłacać, kupując nowe palety?

Spis treści:

  • Po czym poznać euro paletę?
  • Pozostałe palety drewniane

Moda na ponowne wykorzystywanie produktów używanych stale rośnie. Nie inaczej jest w branży palet drewnianych, które mogą być ponownie użytkowane w transporcie, logistyce czy wykorzystywane na potrzeby szeroko pojmowanego magazynowania. Jakiego rodzaju palety drewniane znajdziemy w bogatym asortymencie świetnie zaopatrzonego punktu ich skupu i sprzedaży? Sprawdziliśmy to.

Po czym poznać euro paletę?

O tym, że paleta drewniana to płaska konstrukcja wykorzystywana w transporcie i magazynowaniu, wiedzą niemal wszyscy. Nie każdy jednak będzie orientować się w tym, czym wyróżnia się euro paleta na tle palet innego rodzaju. Dobrze wiedzieć więc, że taka paleta będzie ważyć od 20 do nawet 25 kilogramów, a jej złożenia wykorzystać należy aż 78 specjalnych gwoździ. Do produkcji palet nie wykorzystuje się też byle jakiego rodzaju oraz typu drewna. Tu powinno się postawić przede wszystkim na drewno suche, minimalizując tym samym możliwość pojawienia się grzybów. Euro palety drewniane w Warszawie i nie tylko, oznaczone są dodatkowo bardzo charakterystycznym logo EPAL, znajdującym się na lewym rogu palety. Na prawym rogu z kolei jest miejsce na kolejne oznaczenie – tym razem tworzyć je będą litery EURO. Paleta euro w branży określana jest także mianem palety otwartej, czterowejściowej lub blokowej. Jest jednym z najczęściej używanych produktów w transporcie i bezpiecznym magazynowaniu. Z pewnością warto jej szukać w bogatym asortymencie świetnego punktu skupu i sprzedaży palet używanych. Na doskonałej jakości konstrukcji takiej palety nie zawiedzie się nikt, kto potrzebuje ją ponownie wykorzystać w swojej branży.

Pozostałe palety drewniane

W dobrym punkcie skupu używanych palet drewnianych w Warszawie znajdziemy też palety innego rodzaju. Tu mowa o paletach zamkniętych, paletach Stinger oraz Bearer. Palety zamknięte wyróżniać będzie konstrukcja wzbogacona o bloki połączone z czterech stron deskami. Taka paleta świetnie sprawdza się jako podstawa dla ładunków przewożonych za pomocą wózka widłowego. Jej wadą jest niemożliwość podniesienia przez wózki wyposażone w ramiona podporowe. Palety Stinger z kolei stosowane są najczęściej w krajach Ameryki Północnej, Azji i Afryce. To rozwiązanie czterowejściowe, dedykowane wózkom o niskim profilu. Boczne wzmocnienia i dwuwejściowość to określenia idealnie pasujące do palet Bearer, popularnych tych samych krajach, co palety Stinger. W europejskich standardach najlepiej sprawdzają się palety euro.