Czym charakteryzują się palety EPAL?

26 listopada 2021

Szukasz największego wyboru używanych palet EPAL? Poznaj ofertę asortymentu dostępnego w skupie palet Maxpal w Warszawie. Wybierz super jakość!

Wstęp

Palety EPAL określane są zamiennie mianem europalet. Czym wyróżniać się będą tego rodzaju konstrukcje i co sprawia, że ich popularność wśród użytkowników jest tak wielka? W poniższym wpisie znaleźć można odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do lektury naszej publikacji. Warto!

Spis treści

Wstęp
Europalety – uwielbiane za spełnianie standardów
Palety używane również popularne

Streszczenie artykułu

Ustandaryzowane wymiary, doskonała wytrzymałość oraz najwyższa jakość produkcji – to najważniejsze wyróżniki popularnych i bardzo chętnie wybieranych palet EPAL. Warto szukać dobrej jakości palet używanych – te z powodzeniem znaleźć można dziś w ofercie dobrego punktu skupu. Polecamy!

Artykuł

Magazyny, usługi transportowe czy produkcyjne z pewnością nie mogłyby istnieć i się rozwijać bez takich konstrukcji jak palety drewniane. Do najczęściej wybieranych zaliczyć należy europalety, czyli palety EPAL. Co warto o nich wiedzieć i co decyduje o tym, że ich popularność jest tak wielka? O tym wszystkim piszemy w dalszej części artykułu.

Europalety – uwielbiane za spełnianie standardów

Najpopularniejsze palety EPAL wyróżniać się będą standardowymi wymiarami, powszechnie stosowanymi na całym świecie. O jakich wymiarach mowa? To palety o wielkości 120 x 80 cm oraz wysokości 14,4 cm. Oczywiście znaleźć można w branży także europalety o większych rozmiarach – jednak to te wspomniane wyżej zaliczane są do tych standardowych. Warto wiedzieć, że zgodnie z normą palety EPAL wyróżniać będzie też zastosowanie odpowiedniego gatunku drewna, jego jakości, a przy tym także właściwego rozmiaru i ilości desek. Ogromne znaczenie mieć będzie również sposób ich rozmieszczenia. Nieprzypadkową kwestią pozostaje także norma wilgotności oraz liczba gwoździ – ta nie może być mniejsza ani większa niż 78 sztuk. Jednym z kluczowych wyznaczników decydujących o tym, że dana paleta jest paletą euro, będzie także oznaczenie “EPAL” znajdujące się na lewym rogu palety. W prawym rogu zaś znaleźć się powinno kolejne ważne oznaczenie – tym razem będzie to oznaczenie “EUR”. Tworzone według tych norm europalety charakteryzować się będą doskonałą jakością wykonania, maksymalną wytrzymałością oraz ustandaryzowanymi wymiarami stosowanymi w wielu krajach. Dodatkowo tego rodzaju konstrukcje będą najlepszym gwarantem maksymalnego bezpieczeństwa różnorodnych towarów w transporcie.

Palety używane równie popularne

Z uwagi na ustandaryzowanie wymiarów oraz doskonałą jakość wykonania, europalety zaliczane są do jednych z najczęściej wybieranych i najpopularniejszych konstrukcji. To jednak nie wszystko. Teraz bowiem można nie tylko kupić takie palety całkiem nowe, ale również wybierać spośród wielu modeli palet używanych. W tym przypadku również największym zainteresowaniem cieszyć się będzie zakup palet EPAL. Polecamy korzystać z bogatego asortymentu palet dostępnych w ofercie dobrego punktu ich skupu. Naprawdę warto!