Najpopularniejsze rodzaje palet drewnianych

12 grudnia 2021

Szukasz największego wyboru palet drewnianych? Interesują Cię europalety? Świetnie trafiłeś! W ofercie naszego skupu palet znajdziesz super produkty!

Wstęp

Palety drewniane znaleźć można obecnie nie tylko w miejscach, w których towary te sprzedawane są jako całkiem nowe. Równie ogromny wybór, a do tego w bardzo przystępnych cenach, znaleźć można w ofercie dobrego punktu skupu palet. Co warto wiedzieć o wyborze palet dostępnym w takim miejscu? Jakiego rodzaju palety drewniane znaleźć można obecnie na rynku? Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem kupujących? Sprawdziliśmy to. Zapraszamy do uważnej lektury naszego wpisu!

Spis treści

Wstęp
Zastosowanie palet drewnianych
Z czego wykonane są palety drewniane?
Najpopularniejsze rodzaje palet drewnianych

Streszczenie artykułu

Najczęściej wybieranymi i zarazem najpopularniejszymi paletami pozostają palety drewniane oraz europalety. Te charakteryzować się będą standardowymi wymiarami oraz szerokim zastosowaniem w branży logistycznej. Warto je kupować w dobrym punkcie ich skupu!

Artykuł

Do grupy najpopularniejszych palet wykonanych z drewna zaliczyć należy znane wszystkim europalety. Konstrukcje te z powodzeniem pozwalają znacznie usprawnić funkcjonowanie branży transportowej, a przy tym sprzyjać będą wygodnemu składowaniu towarów oraz ich magazynowaniu. Co jeszcze warto wiedzieć o paletach drewnianych? Dlaczego tak trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie handlu, spedycji czy magazynowania bez wykorzystania tych palet? O tym wszystkim piszemy w dalszej części naszej publikacji.

Zastosowanie palet drewnianych

Popularne europalety znajdują zastosowanie głównie jako stworzenie sztywnego i w 100% bezpiecznego podłoża dla różnorodnych towarów. Z powodzeniem te konstrukcje wykorzystać można do przewożenia ładunków wielkogabarytowych oraz materiałów zabezpieczonych przy pomocy folii typu stretch. Śmiało można więc stwierdzić, że europalety znajdą zastosowanie nie tylko przy przewozie czy magazynowaniu ładunków wrażliwych, ale wykorzystywane być mogą także do zabezpieczania różnorodnych elementów, w tym tych wykonanych np. ze szkła.

Z czego wykonane są palety drewniane?

Jak sama nazwa wskazuje – palety drewniane wykonane są z drewna. Warto wskazać jednak, jakie rodzaje drewna wykorzystywane są najczęściej w produkcji europalet. Będzie to więc drewno takich gatunków jak: sosna, brzoza, osika czy olcha. Korzystając z ogromnego wyboru palet drewnianych dostępnych w dobrym punkcie ich skupu, zaopatrzyć się można także według potrzeb w palety wykonane z wysokiej jakości plastiku. Tym samym można mieć pewność, że każdy inwestor będzie mógł znaleźć palety dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Najpopularniejsze rodzaje palet drewnianych

Do najczęściej wybieranych i wykorzystywanych palet drewnianych zaliczyć należy z pewnością palety oznaczone symbolem EUR-UIC/EPAL-EPAL. Palety te będą konstrukcjami o standardowych wymiarach mieszczących się w granicy: 1200 x 800 x 144 mm. Tego rodzaju konstrukcje z powodzeniem wykorzystywane być mogą do bezpiecznego transportowania ładunków o masie do 1500 kg. Warto dodać, że paleta sama w sobie też cechuje się odpowiednią wagą. Tu mowa o masie 25 kg! Dodatkowo nie można zapomnieć i o tym, że palety euro produkowane są zgodnie z wszelkimi aktualnie obowiązującymi oraz zatwierdzonymi normami. Jedną z najważniejszych będzie norma EN 13698-1.