Parę słów o przesyłkach paletowych

12 września 2017

Planujesz wysłać przesyłkę kurierem, która będzie zawierać europalety lub palety przemysłowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat, by uniknąć wpadek teraz i w przyszłości.

Korzyści z korzystania z palet w transporcie

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu magazynów bez palet. Dzięki paletom załadunek i rozładunek towaru jest szybszy i sprawniejszy. Można bez obaw o stan i jakość przewozić wiele różnych produktów. Kolejną zaletą palet jest to, że możesz z nich korzystać więcej niż raz – w sumie tak długo, jak tego potrzebujesz. Kiedy okażą się już nieprzydatne w transporcie, da się je przerobić i wykorzystać ponownie np. jako meble.
Jak nadać paletę najmniejszym kosztem?

Niska cena przewozu to często decydujący czynnik świadczący o wyborze firmy transportowej. Możesz sam poszukać najciekawszych ofert u wybranych kurierów albo skorzystać z usług tzw. brokerów kurierskich. Mają za zadanie znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i wynegocjować optymalne sumy.

Jak wysłać paletę kurierem?

Przesyłki paletowe można wysyłać w kraju, ale także za granicę. Zwykle możesz to zrobić bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić stosowny formularz na stronie internetowej wybranego przewoźnika. Po prostu podajesz dane nadawcy i odbiorcy, określasz zawartość przesyłki i wybierasz termin przyjazdu kuriera. Potem następuje płatność za pomocą konta internetowego. Po dokonaniu płatności, na podany wcześniej adres mailowy, zostanie wysłany list przewozowy, który musisz umieścić na przesyłce. Voila!

Należy pamiętać, że do obowiązku nadawcy należy odpowiednie zapakowanie towaru i umieszczenie go na palecie. Więcej na temat znajdziesz z kolei w tym artykule.