Jakie rodzaje palet drewnianych można znaleźć w punkcie ich skupu?

27 marca 2021

Szukasz najlepszych jakościowo, używanych palet drewnianych? Poznaj rodzaje palet dostępnych w dobrym punkcie ich skupu. Zapraszamy do naszego skupu palet!

Wstęp
Rodzaje palet drewnianych dostępnych w dobrym punkcie ich skupu mogą być bardzo różne. Grunt, że dostępne palety używane będą w bardzo atrakcyjnych cenach, a ich szerokie zastosowanie sprawdzi, że z powodzeniem sprawdzą się w niejednym zastosowaniu. Co warto wiedzieć o poszczególnych typach używanych palet drewnianych? Sprawdzamy to w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
1. Wstęp
2. Najważniejsze zastosowania palet
3. Nie tylko palety euro

Streszczenie artykułu
Rodzajów palet drewnianych jest naprawdę dużo. Warto poznać najpopularniejsze palety euro dostępne w kilku rozmiarach oraz przekonać się o tym, że równie dużą popularnością cieszą się doskonałej jakości palety przemysłowe. Liczne zastosowanie palet sprawia, że zainteresowanie ich zakupem stale rośnie. Warto!

Artykuł
Palety drewniane to jeden z takich produktów, które znacznie usprawniły nie tylko magazynowanie towarów, ale również zapewniły bezpieczne warunki ich transportu. To wszystko zaś możliwe jest za sprawą znormalizowanych wymiarów palet, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się rzecz jasna palety euro. Jakie są najczęstsze zastosowania palet drewnianych? Jakie ich rodzaje cieszą się największą popularnością? Podpowiadamy.

Najważniejsze zastosowania palet
Palety drewniane są popularnym elementem większości procesów związanych nie tylko z logistyką, ale również z działalnością przemysłową oraz produkcyjną. Dzięki wykorzystaniu palet można mówić o znacznym usprawnieniu wszystkich etapów związanych z transportem, przeładunkiem, przewozem czy przechowywaniem różnorodnych towarów. Najchętniej wykorzystywanymi paletami pozostają rzecz jasna palety euro. Te znane są ze standardowych wymiarów i dużej poręczności oraz doskonałej nośności. Do tego w ich konstrukcji znajdziemy zawsze 11 desek i 9 drewnianych klocków spełniających funkcję wsporników. Do tego klasyczna paleta euro jest zmontowana z wykorzystaniem 78 gwoździ. Ich naprawdę szeroki wybór znaleźć można w każdym dobrym punkcie ich skupu. Palety euro dostępne są bowiem w kilku rozmiarach: 800 x 1200 mm, 1200 x 1000 mm, 1000 x 1200 mm oraz 800 x 600 mm.
Palety drewniane znane są ze swojej uniwersalności, przez co z powodzeniem można korzystać z ich funkcjonalności niemal w każdej branży. Jakie jeszcze typy palet drewnianych cieszą się zainteresowaniem kupujących?

Nie tylko palety euro
Choć palety euro z licencją EPAL uznawane są za najpopularniejsze, nie tylko ten ich rodzaj cieszy się popularnością wśród kupujących oraz licznych użytkowników. Podobną budową do palet euro odznaczają się również palety przemysłowe, cieszące się także dużą popularnością wśród użytkowników. W ofercie dobrego punktu skupu palet używanych znaleźć można także usługi skupu niepotrzebnych palet. Warto pozbyć się więc tych palet, które od dłuższego czasu zalegają w garażu czy na podwórku. Nie dość, że można na tym zarobić, to do tego również przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.