Ile kosztuje europaleta na skupie?

21 kwietnia 2021

Szukasz używanych palet drewnianych w atrakcyjnych cenach? Poznaj szeroką ofertę asortymentu dostępnego w naszej firmie w Warszawie. Wybierz Maxpal – warto!

Wstęp
Cena europalety może być różna – wszystko zależeć będzie od tego, czy mowa o cenie palety nowej, czy też używanej. Z pewnością jednak osoby szukające oszczędności wybiorą szeroki wybór palet używanych dostępnych w ofercie dobrego punktu ich skupu. Co warto wiedzieć o cenach europalet dostępnych w takim miejscu? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w naszym wpisie.

Spis treści
1. Wstęp
2. Jakość, która się ceni
3. Wielkość i waga mają znaczenie
4. Cena palety ze skupu

Streszczenie artykułu
Cena używanej palety drewnianej zależeć będzie od wielu czynników. Tu bierze się pod uwagę zwłaszcza stan techniczny palety oraz to, czy posiada ona wymagany w branży certyfikat. Znaczenie będzie miało również to, czy paleta została wykonana z dobrej jakości drewna.

Artykuł
Palety euro dostępne w dobrym punkcie ich skupu to najczęściej produkty pełnowartościowe, jednak dostępne w korzystnej, obniżonej cenie. Biorąc pod uwagę wysoką jakość ich wykonania, z pewnością nie warto przepłacać, decydując się na zakup palet całkiem nowych. Co warto wiedzieć o cenach takich produktów?

Jakość, która się ceni
Na cenę europalety z pewnością może mieć wpływ posiadany przez nią certyfikat. Jeśli więc szuka się palet z certyfikatem Euro lub EPAL, można mieć pewność, że tego rodzaju podesty będą produktami wyłącznie pełnowartościowymi, a nawet – zaliczanymi do tych z górnej półki. W założeniu producentów z powodzeniem będą mogły być użytkowane nawet przez dłuższy okres czasu. Warto podkreślić, że cena zakupu palety drewnianej z certyfikatem będzie wyższa, niż przemysłowej palety wykonanej z drewna. Nie ma więc co się dziwić, że taka sytuacja ma miejsce nie tylko w punktach, w których można kupić całkiem nowe palety, ale również w punktach ich skupu.

Wielkość i waga mają znaczenie
Szukając odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje europaleta, warto też wskazać na dodatkowe czynniki, które mają wpływ na jej ostateczną cenę. Tu warto wskazać nie tylko na wielkość, ale i wagę europalety. Równie istotnym czynnikiem mającym duży wpływ na cenę, będzie też stan techniczny takiej palety. Cena nowej, nieużywanej palety EPAL lub euro wynosić będzie około kilkudziesięciu złotych za sztukę. Oczywiście cena ta może ulec zmniejszeniu – dzieje się tak najczęściej przy zakupie większej liczby palet. Z pewnością jednak na dużo niższe ceny palet mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na ich zakup w dobrym punkcie skupu. Tych na terenie naszego kraju nie brakuje.

Cena palety ze skupu
Decydując się na zakup używanej palety w punkcie skupu warto wiedzieć, że więcej zapłaci się za produkt w doskonałym stanie technicznym. Mniejszy będzie zaś koszt palet uszkodzonych lub tych, które nie posiadają certyfikatu. W takich przypadkach zazwyczaj mówi się o wycenie indywidualnej. Podobnie sytuacja wygląda wówczas, gdy używane palety oddaje się do skupu. Warto poznać szczegóły, kontaktując się z dobrym punktem skupu używanych palet drewnianych.