Eko design – czyli kilka słów o meblach z palet

26 kwietnia 2019

Kilkanaście lat temu, nikt nie wyobrażał sobie, że ekologia może znaleźć swoje miejsce wśród mebli i innych produktów użytkowych. Produkty z recyklingu znajdowały się raczej w sferze marzeń przedstawicieli organizacji proekologicznych. Dziś obserwujemy całkowitą zmianę myślenia. Zgubne działanie człowieka, prowadzące do degradacji środowiska naturalnego i niszczenia naszej planety spowodowały, że większość osób wybiera ekologiczne rozwiązania, do których należą między innymi meble wykonane z palet.

Drugie życie palety

Na początku zużyte palety traktowano w kategorii niepotrzebnych śmieci i bez żalu wyrzucano je na śmietnik. Nikt nie wyobrażał sobie, że mogą posłużyć jako elegancki stolik lub łóżko na ogród. Kurs proekologiczny wprowadził zmiany w myśleniu projektantów wnętrz i designerów. Palety stały się idealnym drewnianym zamiennikiem klasycznych i drogich mebli z salonu, wpisując się w kontekst ekologii. Po krótkim czasie coraz więcej osób zaczęło przekonywać się do tego rozwiązania. Oszczędność pieniędzy i niepowtarzalny charakter produktów wykonanych z palet sprawił, że dziś znajdziemy je w wielu ogrodach, na balkonach oraz w stylowo urządzonych mieszkaniach.

Eko meble – to się opłaca

Eko meble szybko stały się hitem designerskim. Najprostsze rozwiązania często stają się tymi najlepszymi, ale użytkowników przekonały konkretne wnioski. Należą do nich bez wątpienia: oszczędność pieniędzy i czasu, który trzeba poświęcić na szukanie odpowiedniego wyposażenia, pasującego pod stylistkę innych elementów wnętrza, duża dostępność palet na rynku oraz możliwość modyfikacji. Podsumowując, kilka palet i dobry pomysł, pozwolą na stworzenie oryginalnego produktu, który nada wnętrzom niepowtarzalnego i indywidualnego charakteru. Świadomość, że dokładamy cegiełkę do naprawy środowiska, jest również niezwykle ważna.

Jakie meble można wykonać z palet?

Możliwość modyfikacji i wiele metod polegających na odpowiednim łączeniu ze sobą palet pozwala stworzyć szereg mebli pasujących zarówno na ogród i balkon, jak i do stylowo zaprojektowanych wnętrz. Wszystko zależy od upodobań użytkownika, pomysłu oraz umiejętności. Najprostszym rozwiązaniem jest stolik do salonu i na ogród. Do stworzenia mebli wystarczą dwie odpowiednio zabezpieczone i oszlifowane palety, ułożone i przymocowane jedna do drugiej. Dodając do tego kółka, otrzymujemy elegancki i stylowy stolik na kawę.

Palety można wykorzystywać na nieskończoną liczbę sposobów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej informacji związanych z tworzeniem i impregnacją mebli z palet, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami dostępnymi na naszej stronie w sekcji blog.