Co zrobić z używanymi paletami drewnianymi?

17 stycznia 2021

Masz nadmiar niepotrzebnych, używanych palet drewnianych? Sprzedaj je z korzyścią w dobrym punkcie skupu palet. Maxpal w Warszawie czeka właśnie na Ciebie!

Wstęp
Zalegające palety drewniane, których się nie wykorzysta na własne potrzeby, mogą znaleźć przeróżne zastosowanie. Czy warto jednak je wyrzucać na śmieci, jak robią to niektórzy? Z pewnością jest wiele innych pomysłów na to, jak można wykorzystać palety drewniane. O jakich opcjach mowa? Zapraszamy po ciekawe inspiracje!

Spis treści:
1. Wstęp
2. Ponowne wykorzystanie w transporcie i nie tylko
3. Recykling uszkodzonych palet
4. Palety do skupu – troska o środowisko

Streszczenie artykułu
Używane palety drewniane warto jest sprzedać w dobrym punkcie skupu. Zyskać można na tym podwójnie – uzyskać nie tylko fundusze na zakup palet nowych, ale również przyczynić się do troski o środowisko naturalne. Uszkodzone palety zyskać mogą zaś drugie życie – wystarczy, że zostaną fachowo naprawione w punkcie ich skupu, a później odsprzedane w atrakcyjnej cenie.

Artykuł
Używane palety drewniane nie są wcale produktami przeznaczonymi do wyrzucenia. I choć wciąż spotkać można wiele osób, które właśnie na śmietniku pozbywają się takich palet, nie warto brać z nich przykładu. Palety drewniane znane są z szerokiego zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Co warto zrobić więc z używanymi paletami, których mamy nadmiar? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Ponowne wykorzystanie w transporcie i nie tylko
Używane palety drewniane w dobrym stanie technicznym mogą być ponownie wykorzystane w transporcie towarów oraz ich składowaniu. To duże udogodnienie dla wielu firm, ponieważ mogą jeszcze nieraz wykorzystać palety, jak również kupić je w dużo atrakcyjniejszej cenie, niż palety nowe. Przy tym wszystkim jednak palety używane wcale nie ustępują funkcjonalnościom tych nieużywanych. Czy jednak podobnie można ponownie wykorzystać uszkodzone palety drewniane?

Recykling uszkodzonych palet
Używane palety wykonane z drewna nie zawsze muszą być paletami w doskonałym stanie. Te uszkodzone można z powodzeniem sprzedać w dobrym punkcie skupu. Tam właśnie specjaliści dokonają wszelkich niezbędnych napraw oraz będą mieli okazję poddać skupione palety recyklingowi. Niewykluczone, że naprawione palety trafią znów do sprzedaży. Z pewnością tak stanie się z tymi paletami, które nadal będą spełniały wszystkie swoje funkcje.

Palety do skupu – troska o środowisko
Niewyrzucanie uszkodzonych palet drewnianych, a oddawanie ich do punktu skupu, to działanie w trosce o środowisko naturalne. Możliwość oddania palet do skupu to także ogromna korzyść dla przedsiębiorców, którym palety są już niepotrzebne lub posiadana ilość palet przewyższa ich aktualne zapotrzebowanie. Oddanie palet do punktu skupu wiązać się będzie z korzyściami finansowymi dla właścicieli firm, a dla pracowników skupu stworzy szersze możliwości wyboru tych palet. Przedsiębiorcy zyskają więc dostęp do funduszy na zakup nowych palet, a pracownicy skupu naprawią zakupione palety lub poddadzą je recyklingowi. Fachowa naprawa pozwoli na ponowne wykorzystanie palet lub ich odsprzedaż po niższych cenach. Korzyści takiego procesu są więc wielopłaszczyznowe.