Co wyróżnia palety drewniane wysokiej jakości?

9 kwietnia 2021

Chcesz wiedzieć, co wyróżnia najwyższej jakości palety z dobrego punktu skupu? Poznaj czynniki, które decydują o dobrej jakości palet. Wybierz nasze usługi!

Wstęp
Palety drewniane wysokiej jakości coraz częściej znaleźć można w dobrym punkcie ich skupu. Będzie to z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich tych osób, które szukają dobrej jakości palet dostępnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto wiedzieć jednak, jakie czynniki wyróżniać będą używane palety w doskonałym stanie. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w naszym wpisie.

Spis treści
1. Wstęp
2. Wymiary to podstawa
3. Jakość materiałów ma znaczenie
4. Cenny certyfikat

Streszczenie artykułu
Wysokiej jakości palety drewniane to palety wykonane z drewna sosnowego lub świerkowego, posiadające certyfikat fitosanitarny oraz dostępne w ustandaryzowanych wymiarach. Warto ich szukać w dobrych punktach skupu palet!

Artykuł
Zainteresowanie wysokiej jakości używanymi paletami drewnianymi nie maleje, a stale rośnie. W tym trendzie nie ma nic dziwnego. W obecnych czasach bowiem coraz częściej szuka się wartych zainteresowania oszczędności. Jakie czynniki będą decydować o tym, że daną paletę drewnianą uzna się za produkt wysokiej jakości? Sprawdziliśmy to – zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Wymiary to podstawa
Dobrej jakości palety drewniane to tego rodzaju produkty, które wyróżniają się określonymi w branży wymiarami. Tu warto podkreślić, że najpopularniejszym typem palety obecnie pozostaje oczywiście paleta euro, która jest często stosowana w przewozie towarów, ale również i w ich magazynowaniu. Standardowa paleta tego rodzaju to paleta wykonana z dobrej jakości drewna, dostępna w wymiarze 800 x 1200 x 144 mm. Dzięki temu, że palety tego rodzaju posiadają standardowe wymiary, z powodzeniem sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach magazynowych, ale również w różnej wielkości halach. Ponadto wyróżnikiem doskonałej jakości palety euro pozostaje także to, że dzięki ustandaryzowanym rozmiarom, produkt ten pasować będzie do wszystkich rodzajów wózków widłowych. Z pewnością więc można ją zaliczyć do produktów bardzo uniwersalnych i zupełnie nieproblematycznych w użytkowaniu.

Jakość materiałów ma znaczenie
Używane palety drewniane dostępne w dobrym punkcie ich skupu mogą różnić się jakością wykonania. Wprawni znawcy branżowi jednak niemal od razu odróżnią paletę wykonaną z wysokiej jakości drewna, od tej wykonanej po kosztach. Wyróżnikiem dobrej jakości palety będzie jej mocna podstawa, wykonana z desek, które nie pękają pod naciskiem. Tu warto podkreślić, że najlepszym gatunkiem drewna do wykonania palety pozostaje sosna lub świerk. Równie istotne jednak jest i to, by paleta została profesjonalnie obrobiona, jak również była odpowiednio składowana. Dodatkowo ważna jest także jej duża nośność – powinna być wykonana więc tak, by z powodzeniem móc transportować nawet duże ciężary.

Cenny certyfikat
Jest coś jeszcze, co wyróżnia palety drewniane dobrej jakości. Będzie to certyfikat fitosanitarny IPPC (ISPM15), który jest wymagany w wielu obszarach działalności. Do tego pozwala także na eksportowanie towarów do krajów spoza Unii Europejskiej. Warto zwrócić więc uwagę, czy wybierane przez nas palety posiadają tenże certyfikat.