Palety jednorazowe – co warto o nich wiedzieć?

31 lipca 2017

>Jeśli tu jesteś, to zapewne terminy takie jak „paleta EPAL” czy „charakterystyka palety euro” nie są Ci obce. Czy wiesz jednak, czym charakteryzują się palety jednorazowe, oprócz tego, że – jak sama nazwa wskazuje – są jednorazowego użytku? W tym artykule przybliżamy nieco ten termin. Zapraszamy do lektury.

Palety jednorazowe – definicja i charakterystyka

Palety jednorazowe mogą być stworzone albo z materiałów odpadowych, albo z tworzyw sztucznych spienionych, albo z desek sosnowych II bądź III gatunku – w zależności od producenta. Dla lepszego komfortu użytkowania są poddane obróbce termicznej. Największym plusem palet jednorazowych jest to, że zapewniają dużą wytrzymałość całej konstrukcji (choć rzecz jasna nie taką, jak w przypadku palet wielorazowego użytku) przy relatywnie niskiej cenie. Idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku transportu dużej liczby artykułów za pomocą wózka widłowego, jak i do składowania towaru w magazynie. Są to wyroby jednorazowe – z tego względu znajdą swoje zastosowanie przy dostarczaniu towarów, których nie rozładowuje się w trakcie odbioru. Maksymalna waga palety jednorazowej i przewożonych na nich artykułów wynosi 1.000 kg.

Najczęściej występujące wymiary palet jednorazowych podane w milimetrach (długość x szerokość):

  • 800 x 600 mm,
  • 1200 x 800 mm,
  • 1200 x 1000 mm,
  • 1200 x 1200 mm,
  • 1700 x 1200 mm,
  • 2000 x 1200 mm.

Wymiary palety jednorazowej należy dostosować do rodzaju, rozmiaru oraz wagi przewożonych ładunków.

Palety jednorazowe – dla kogo?

Palety jednorazowe to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć koszty transportu bez utraty na jego jakości. Palety jednorazowe gwarantują oszczędność pieniędzy i zadowolenie z użytkowania. Jednak z tą oszczędnością nie należy przesadzać – nie wolno wykorzystywać palet jednorazowych ponownie, bo można sobie w ten sposób tylko zaszkodzić!

Gdzie można dostać palety jednorazowe i jaka jest ich cena?

Tego typu palety znajdziesz w skupie palet jednorazowych. Znajdziesz tam zwykle duży wybór i rozsądne koszty. Jak już wspomnieliśmy, ceny palet jednorazowych są niższe niż ceny palet wielokrotnego użytku. Jednak konkretna cena palety jednorazowej zależy w rzeczywistości od danego skupu. Warto więc poszukać i porównać oferty.

Przyjdź do nas po najlepsze palety jednorazowe w Warszawie. Sprawdź sam!