Modne i ekologiczne meble z palet

27 lutego 2019

Palety służą nie tylko do transportu produktów, sprzętu i innych akcesoriów. O tym, że można je również wykorzystać jako piękne i stylowe meble, przekonali się niedawno projektanci wnętrz i styliści. Dzięki temu od kilku lat nie wychodzą z mody. Fotele lub stoliki z europalet znajdziemy już nie tylko w ekstrawaganckich wnętrzach, ale również w eleganckich i stylowych pomieszczeniach. Skąd wzięła się moda na meble z palet i dlaczego sprzyjają ekologii? Zapraszamy do lektury.

Na początku była paleta…

Na początku meble z palet miały być tanią alternatywą dla studentów i młodych osób, urządzających swoje mieszkanie po raz pierwszy i dysponujących małym budżetem. Biorąc pod uwagę użyteczność, dopasowanie, styl i jakość tych produktów z czasem zaczęły zyskiwać na uwadze nowoczesnych projektantów wnętrz i stylistów. Dziś stanowią już stały element wyposażenie wielu domów, wypierając coraz mocniej standardowe meble dostępne w polskich sklepach. Jest to wynikiem tego, że z palety można wykonać właściwie wszystko. Meble ogrodowe, łóżka, regały, wieszaki czy fotele to tylko kilka z wielu przykładów.

Co należy wiedzieć o meblach z palet?

Zanim zabierzesz się za tworzenie pierwszych mebli z palet, należy zapoznać się z garścią niezbędnych informacji. Po pierwsze należy wiedzieć, że palety występują w kilku standardowych rozmiarach. Dla przykładu europaleta ma wymiary 120x80x14,5 cm. Na tej podstawie możemy ocenić jaki rodzaj mebli możemy otrzymać z danego produktu. Należy również zaznaczyć, że palety możemy ze sobą łączyć, montować do nich kółka i inne zdobienia. Wszystko zależy od efektu, który chcemy uzyskać.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w palety?

Palety możesz kupić w wielu miejscach. Warto jednak pamiętać, że jeżeli myślimy stworzeniu z nich mebli, powinny charakteryzować się trwałością i znajdować się w idealnym stanie. Z tego względu polecamy profesjonalne skupy palet, w których znajdziesz najlepszej jakości produkty w każdym rozmiarze. Jeżeli zależy Ci na niskiej cenie i długoletnim korzystaniu z mebli polecamy wybrać skupy, w których pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą w wielu kluczowych kwestiach związanych z paletami.

Ekonomia i ekologia

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych elementów kluczowym czynnikiem jest oszczędność pieniędzy i ekologia. Meble z palet możesz wykonać samemu, dzięki czemu oszczędzasz na montażu i płacisz tylko za narzędzia (jeżeli ich nie posiadasz), impregnat i farbę. Oczywiście w przypadku mebli ogrodowych lub balkonowych, możesz również zaopatrzyć się w materac lub poduszki, ale cena w dalszym ciągu będzie niższa od tej, którą musiałbyś zapłacić w sklepie meblowym. Wybierając palety, dbasz również o ekologię. Wykorzystując produkt po raz drugi i nie kupując mebli z salonu, dokładasz cegiełkę do zmniejszenia wycinki lasów.