Jak wybrać palety do transportu?

11 kwietnia 2020

Chcesz kupić palety drewniane w dobrej cenie? Chcesz zaoszczędzić na paletach w transporcie? Poznaj szeroką ofertę naszego punktu skupu palet w Warszawie!

Wstęp
Transport z wykorzystaniem palet uznawany jest od lat za jeden z najbezpieczniejszych i najpewniejszych zarazem. Co więcej – teraz korzystają z niego nie tylko duże firmy, ale również i klienci indywidualni. Warto wiedzieć jednak, czym kierować się podczas wyboru palet przeznaczonych do transportu. Z pewnością dobrze jest poznać bogatą ofertę wyboru dostępną w dobrym punkcie skupu palet.

Spis treści
1. Wstęp
2. Ważny rodzaj palety transportowej
3. Wymiary dobrych palet
4. Jak dobrze wybrać paletę?

Streszczenie artykułu
Dobre palety przeznaczone do transportu czy składowania towarów to palety najwyższej jakości, bez jakichkolwiek uszkodzeń oraz wykonane przez dobrych producentów z branży. Warto podkreślić, że zakup nowych palet nie jest konieczny wówczas, gdy korzysta się z oferty dobrego punktu ich skupu. Używane palety w doskonałym stanie to produkty warte zainteresowania!

Artykuł
Odpowiednie zabezpieczenie transportu oraz wykorzystanie wyłącznie wysokiej jakości palet to podstawa udanego transportu każdego rodzaju towaru. Czy warto jednak inwestować w zakup nowych palet? Niekoniecznie. Jeśli bowiem mamy możliwość zakupu palet używanych w dobrym stanie technicznym, to warto to zrobić. Koszt takiej inwestycji będzie dużo niższy niż w przypadku zakupu palet nowych.

Ważny rodzaj palety transportowej
W dobrym, profesjonalnie funkcjonującym punkcie skupu palet, znaleźć można różne ich rodzaje. Myśląc o inwestycji w ich zakup, warto znać te podstawowe rodzaje i orientować się, do jakich celów są one stworzone. Oczywiście najpopularniejszym i najchętniej wybieranym typem palet pozostają wciąż europalety. Ich ustandaryzowane rozmiary pozwalają z powodzeniem łatwo je rozładować oraz ustawić na naczepie. Wykorzystując europalety można znacznie usprawnić rozładowywanie ładunku oraz zapewnić najlepsze warunki dla magazynowania towarów.

Wymiary dobrych palet
Europalety to jedne z najczęściej kupowanych produktów w punkcie ich skupu. Wyróżniają się zróżnicowanymi wymiarami, dzięki czemu każdy inwestor może znaleźć palety najbardziej odpowiadające jego indywidualnym potrzebom. W ofercie dobrego punktu skupu znaleźć można palety o następujących wymiarach: 800 mm x 1200 mm, 1200 mm x 1000 mm, 1000 mm x 1200 mm oraz 800 mm x 600 mm. Ich maksymalne obciążenie z reguły wynosi powyżej 1000 kg, więc nadają się zarówno do transportu towarów czy zaopatrzenia sklepów, jak i przy szybkich przeprowadzkach, jak i w transporcie organizowanym przez osoby prywatne.

Jak dobrze wybrać paletę?
Wybierając paletę do transportu warto zwrócić szczególną uwagę na jej stan techniczny. Im bardziej doskonały, tym lepiej. Wyznacznikiem dobrej jakości palety będzie z pewnością wykonanie jej przez znanego w branży producenta. Jeśli zaś zdecydujemy się na zakup palet używanych, koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie są one uszkodzone, w tym połamane, przegnite lub pęknięte. Trzeba pamiętać, że za bezpieczeństwo przewozu towarów składowanych na palecie odpowiada głównie nikt inny, jak nadawca takiego transportu.