Europalety – co warto o nich wiedzieć?

9 września 2020

Szukasz najlepszych europalet na rynku? Chcesz skorzystać z największego wyboru z możliwych? Zapraszamy do poznania oferty naszego punktu skupu palet. Warto!

Wstęp
Wybór palet drewnianych dostępnych współcześnie w dobrych punktach ich skupu, jest doprawdy ogromny. Największą popularnością jednak cieszą się europalety. Co trzeba o nich wiedzieć i co wyróżnia je spośród innych palet na rynku? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Streszczenie artykułu
Wyróżniają się ustandaryzowanym rozmiarem, są bardzo funkcjonalne w użytkowaniu oraz pozwalają na wygodny i bezpieczny transport różnorodnych towarów. Do tego stosowane są również w magazynowaniu produktów. Takie są właśnie europalety, cieszące się największym zainteresowaniem klientów dobrego punktu ich skupu. Di tego dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto je wybierać, dokonując proekologicznego zakupu!

Spis treści
1. Wstęp
2. Najważniejsze cechy palet
3. Gdzie stosuje się europalety?

Artykuł
Najważniejszym wyróżnikiem europalet pozostają ich wymiary. Te zaś zawsze wynoszą 1200 x 800 mm, co wynika ze spełniania przez nie europejskiej normy EN 13698-1. Takie ustandaryzowane palety wiążą się z szeregiem korzyści dla tych osób, które potrzebują korzystać z palet o jednakowych wymiarach. Nierzadko jest to nieodzowne podczas zapewnienia bezpiecznych warunków dla transportu różnorodnych towarów. Co jeszcze warto wiedzieć o europaletach?

Najważniejsze cechy palet
Europalety to drewniane platformy, które ważą średnio 25 kg i odznaczają się nośnością od 1 do 1,5 tony. Ta nośność może być nawet 2-krotnie większa – ale tylko w sytuacji, gdy paleta przeznaczona jest do użytkowania stacjonarnego. Wyróżnikiem dobrych palet pozostaje duża funkcjonalność w ich użytkowaniu oraz wykonanie z wysokiej jakości drewna. Najpopularniejszymi surowcami pozostają spośród drzew iglastych świerk oraz sosna, z drzew liściastych zaś – brzozy oraz osiki. Nie jest to jednak drewno całkiem surowe – aby zlikwidować wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, drewno jest suszone, aż osiągnie wilgotność nieprzekraczającą 22%.
Wspominając o cechach europalet nie warto zapomnieć także o dużej ich wytrzymałości, jak również ekologiczności. Dzięki temu, że palety wykonane są z drewna, surowiec ten sprzyjać będzie udanemu procesowi recyklingu takich palet. To z kolei doskonała wiadomość dla tych osób, które dbają o środowisko naturalne i nie chcą generować dodatkowych strat dla środowiska.

Gdzie stosuje się europalety?
Palety drewniane to takie produkty, które służyć będą nie tylko wygodnemu magazynowaniu różnorodnych towarów i produktów, ale równie chętnie wykorzystywane są w transporcie. Ze względu na swoje ustandaryzowane rozmiary, świetnie sprawdzą się w transporcie ciężarówkami. Pojazdy te mogą pomieścić nawet kilkadziesiąt takich palet, a całkowite wypełnienie przestrzeni ładunkowej sprzyjać będzie optymalizacji kosztów transportu.
Drewniane konstrukcje skrzyniowe w postaci europalet z powodzeniem stosuje się także podczas magazynowania. Dzięki temu, że palety ustawiane mogą być jedna na drugiej, do maksimum wykorzystuje się dostępną przestrzeń magazynową.