Domek dla dzieci z palet – jak go zrobić?

30 sierpnia 2019

Domek dla dzieci z palet jest świetnym sposobem na to, aby dać paletom drugie życie, a dzieciom ogromną radość. Wbrew pozorom, jego wykonanie jest naprawdę proste i nie potrzebujemy żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy wyposażyć się w palety i działać! Podpowiadamy, jak wykonać domek krok po kroku.

Spis treści:

  • Budowa domku z palet
  • Odpowiednie ustawienie domku
  • Zadbanie o detale, czyli dach z palet

Z wpisu dowiesz się, jak zbudować domek dla dzieci z palet, jak odpowiednio zabezpieczyć palety, ustawić domek i zamontować jego daszek.

Budowa domku z palet

Do wykonania domku potrzebujemy co najmniej sześciu palet w całości. Dodatkowo potrzebnych nam będzie pięć palet, a konkretnie ich wierzchnia warstwa. Wszystkie palety szlifujemy, aby uniknąć drzazg. Kolejnym krokiem jest zaimpregnowanie palet za pomocą środka ochronnego. Czekamy do wyschnięcia.

Odpowiednie ustawienie domku

Kolejnym krokiem jest ustawienie domku. Jednak zanim się za to zabierzemy, musimy przygotować podłoże. Grunt powinien być wyrównany, aby domek stał prosto. Możemy również wykorzystać kostki brukowe jako fundament. Na dwóch paletach ustawionych obok siebie, stawiamy ścianki. Dwie tylne palety ustawiamy górną częścią do wnętrza domku, z kolei boczne odwrotnie. Ścianki domku możemy przymocować do podłogi, wykorzystując kątowniki. Z kolei boczne ścianki do tylnych mocujemy przy pomocy śrub, a tylne płaskownikami.

Później trzeba przygotować ramę z kantówek, która będzie podtrzymywała ścianki domku w górnej części. Nie możemy także zapominać o dachu. Po spięciu ścianek, możemy przymocować przednią ściankę.

Zadbanie o detale, czyli dach z palet

Ostatnim etapem jest montaż dachu do dziecięcego domku z palet. Dach możemy przygotować przed nałożeniem go na domek. Jeśli palety mają swoje nierówności, dlatego można także początkowo połączyć panele dachu na zawiasach. Ułatwi to później ustawienie odpowiedniego kąta dachu na domku.

Domek można pozostawić „otwarty” lub zamontować w nim drzwi. Dodatkowo można postawić na różnego rodzaju półki, które pozwolą dzieciom na przechowywanie rozmaitych skarbów. Bez wątpienia stanie się to ich ulubione miejsce.