Czym różnią się palety przemysłowe od innych rodzajów palet?

5 grudnia 2019

Drewniane palety przemysłowe to towary równie popularne, co palety euro. Różnią się jednak wymiarami oraz możliwościami nośności. Z pewnością to właśnie palety przemysłowe uznawane są za solidniejsze i polecane zarówno w transporcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Co więcej – teraz zamówimy wygodną ich dostawę pod dowolnie wskazany adres. Usługi mobilne się docenia!

Palety przemysłowe wyróżniają się sporą nośnością oraz dużą wytrzymałością. Nic dziwnego więc, że są wykorzystywane głównie do przewozu towarów. Czym jednak różnić się będą od innego typu palet, w tym od euro palet? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Spis treści:

  • Ustandaryzowane wymiary
  • Do każdego rodzaju transportu
  • Palety przemysłowe z dostawą

Wykorzystanie palet przemysłowych do zapewnienia bezpiecznego transportu i przechowywania towarów jest powszechnie znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jak się okazuje jednak nie trzeba wcale wydawać majątku na zakup nowych palet. Równie dobrym pomysłem może być inwestycja w zakup palet używanych w bardzo dobrym stanie. Takich warto szukać w dobrym punkcie ich skupu i sprzedaży zarazem.

Ustandaryzowane wymiary

Palety drewniane nie byłyby tak chętnie kupowanymi towarami, gdyby nie ich sprecyzowane i zawsze takie same rozmiary. Dzięki temu z powodzeniem mogą zapełniać wnętrza magazynów czy służyć niekłopotliwemu przewozowi towarów nawet na dalekie trasy. Palety przemysłowe dostępne są najczęściej w wymiarach 1200 x 800 x 144 mm, a nieuszkodzone mogą z powodzeniem udźwignąć ładunek do 700 kg czy nawet 1 tony. Zróżnicowanie w udźwigu spowodowane jest dostępnością dwóch rodzajów tychże palet. Dodatkowo w branży znajdziemy także palety przemysłowe dedykowane dla przemysłu chemicznego. W tym przypadku ich wymiary będą już dość zróżnicowane.

Do każdego rodzaju transportu

Palety przemysłowe z uwagi na wyjątkowo dużą wytrzymałość i solidność wykonania, wykorzystywane być mogą zarówno w transporcie wewnątrz firmowym, jak i transporcie zewnętrznym. W każdym z nich sprawdzą się znakomicie, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa przewożonych czy składowanych towarów. Co ważne – kupując je w atrakcyjnych cenach w punkcie skupu, można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy, nic przy tym nie ryzykując.

Palety przemysłowe z dostawą

Wybierając profesjonalne usługi skupu i sprzedaży palet przemysłowych, otrzymać możemy naprawdę wiele. Z pewnością zadowoli nas możliwość otrzymania zamówionych palet w wygodnej dostawie pod wskazany przez nas adres. Co więcej – zamówiony transport otrzymamy już w terminie maksymalnie doby od złożenia zamówienia. Dla osób odpowiadających za transport czy logistykę lub magazynowanie w firmie ważne pozostaje to, by transport palet dotarł szybko i zawsze na czas. Mobilność polecanego punktu skupu i sprzedaży palet jest tu więc co najmniej wskazana.