Co warto wiedzieć o paletach drewnianych?

28 września 2021

Szukasz największego wyboru używanych palet drewnianych? Chcesz poznać ich szerokie zastosowanie? Skorzystaj z szerokiego wyboru w firmie Maxpal!

Wstęp
Palety drewniane obecnie dostępne są nie tylko jako palety nowe, ale również palety używane. Koszt zakupu tych drugich jest zdecydowanie korzystniejszy niż zakupu palet całkiem nowych. Co warto wiedzieć o zastosowaniu i możliwościach transportowych palet wykonanych z drewna? O tym w naszym wpisie. Wszystkich zainteresowanych tym tematem, zapraszamy do lektury naszego wpisu. Warto!

Spis treści
Wstęp
Dlaczego korzystamy z palet?
Najpopularniejsze rodzaje palet
Co można transportować na paletach?

Streszczenie artykułu
Palety wykonane z drewna są znane z szerokiego zastosowania zarówno w transporcie i logistyce, jak i w magazynowaniu. Okazuje się, że z ich wykorzystaniem można mówić nie tylko o bezpiecznym transporcie towarów jednostkowych, ale również zbiorczych. Warto!

Artykuł
Palety drewniane są powszechnie wykorzystywanym nośnikiem w logistyce i transporcie. Zanim jednak podejmie się decyzję o ich wyborze, warto wiedzieć, jakiego rodzaju produkty transportowane są na tychże paletach najczęściej. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym temacie prezentujemy w poniższym artykule. Warto z nami zostać!

Dlaczego korzystamy z palet?
Palety wykonane z drewna, niezależnie od tego, czy są paletami nowymi, czy też używanymi, świetnie sprawdzają się jako nośnik w transporcie czy magazynowaniu. Ich wykorzystanie jest bardzo powszechne, dlatego też nikt chyba nie wyobraża sobie obecnie działania żadnej firmy bez wykorzystania drewnianych palet właśnie. Palety drewniane świetnie sprawdzają się nie tylko przy transportowaniu różnorodnych ładunków w łańcuchach logistycznych, ale pozwalają także na bezpieczne i skuteczne przewożenie towarów także wewnątrz firmy. Ponadto doskonale sprawdzają się również podczas prac wykonywanych w przestrzeniach magazynowych oraz na halach produkcyjnych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Najpopularniejsze rodzaje palet
Drewniane palety dostępne obecnie to palety, które z powodzeniem można dopasować zarówno do określonego środka transportu, jak również do specyfiki przewożonego ładunku. Do najczęściej stosowanych palet zaliczane są palety przeznaczone dla transportu kołowego, które nazywane są paletami EPAL. Palety EPAL 1 (EUR 1) charakteryzować się będą wymiarami 800 x 1200 mm, palety EPAL 2, czyli tzw. Angielki, będą miały wymiar 1200 x 1000 mmm, zaś palety EUR 3 będą w wymiarze 1000 x 1200 mm. Do tego na rynku znaleźć można także palety EUR 6 określane mianem półpalet. Ich wymiary odpowiadać będą połowie rozmiaru palety EUR 1. Ponadto znaleźć można także powiększone europalety, których wymiary wynoszą 1200 x 1200 mm.

Co można transportować na paletach?                                                                                                                          Solidne palety drewniane świetnie sprawdzą się w transportowaniu naprawdę bardzo różnorodnych towarów. Produkty te mogą występować zarówno w opakowaniach jednostkowych, jak i zbiorczych. Mogą przyjmować różnorodne postaci – od kartonowych pudeł, po towary solidnie opakowane w termokurczliwą folię. Do tego na paletach często transportuje się także towary workowane lub umieszczane w beczkach czy kontenerach. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by na paletach przewozić towary luzem.