6 pomysłów na wykorzystanie drewnianych palet w ogrodzie

18 czerwca 2018

Kupiłeś palety drewniane z myślą o swoim ogrodzie? Świetnie! Jeśli jeszcze nie wiesz dokładnie, jakie będzie wykorzystanie palet, przeczytaj ten artykuł z naszymi pomysłami na palety drewniane w ogrodzie. Zainspiruj się!

1. Palety jako podpora mebla

Sofa z materiału będzie pięknie się prezentować, jeśli jej podstawą będą widoczne palety drewniane. Podobnie zresztą jest z łóżkiem – wystarczy na paletach ustawić materac, kilka poduszek i gotowe! A co powiesz na szkło w połączeniu z drewnem? W takiej kombinacji możesz stworzyć oryginalny stolik.

2. Palety jako cały mebel

Meble wykonane w całości z palet cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – są ciekawe, jedyne w swoim rodzaju i po prostu pasują do ogrodu jak ulał. Dlatego jeśli wciąż zastanawiasz się, jak wykorzystać palety w ogrodzie, nie zastanawiaj się – stwórz oryginalne ławy, krzesła i stoły dla swojego ogrodu. Wyróżnij się!

3. Palety jako pojemnik dla basenu lub piaskownicy

Jak zrobić piaskownicę z palet, czyli duży pojemnik z europalet i wypełnić go wodą lub piaskiem? To jest bardzo łatwe, a najmłodsi członkowie rodziny z pewnością ucieszą się z takiego rozwiązania! A żeby zapewnić im (albo sobie) maksimum wygody, polecamy wykonanie ław tuż przy brzegu pojemnika – odpoczynek jest ważny podczas zabawy.

4. Palety jako płot

Choć do tego celu potrzebujesz dużej ilości palet i musisz je rozdzielić na osobne deski, efekt z pewnością będzie tego wart. Płotek z palet będzie też idealnie służył jako parawan dla roślin lub dla innego celu.

5. Palety jako doniczki dla roślin

Twoje rośliny muszą mieć piękną oprawę w ogrodzie! Bez dwóch zdań zapewnią jej to doniczki wykonane z palet drewnianych. Możesz je jeszcze dodatkowo ozdobić, np. jakimiś wzorami albo napisami i dumnie wystawić na taras lub ustawić przy głównej ścieżce w ogrodzie.

6. Palety jako skrzynki na narzędzia

Nawet jeśli Twoje narzędzia leżą gdzieś głęboko schowane, należy im się odpowiedni pojemnik do przechowywania. Możesz go łatwo zrobić z drewnianych palet (choć pewnie pomieści tylko te mniejsze narzędzia). Bardzo praktycznie wykorzystanie palet w ogrodzie!